Zbulimi MAKABËR në ITALI/ Gjenden TRE VALIXHE me trupa njerëzish të copëtuar, dyshohet se është çifti shqiptar që u zhduk në 2015 (DETAJE)

15/12 17:58
Credits to Apollon TV
Zbulimi MAKABËR në ITALI/ Gjenden TRE VALIXHE me trupa njerëzish të copëtuar, dyshohet se është çifti shqiptar që u zhduk në 2015 (DETAJE)

Policia italiane ka bërë një zbulim tronditës, pasi ka gjetur tre valixhe me trupat e copëtuar të dy personave.

Në njërin nga dy trupat u gjet një tatuazh spirancë me emrin e një qyteti shqiptar poshtë. Një detaj që mund të provojë të jetë themelor në identifikimin e dy viktimave. Sipas mediave italiane, tatuazhi u gjet në parakrahun e burrit dhe tani hetuesit po krahasojnë këtë informacion me dosjet e personave të zhdukur.

Një nga rastet që ka tërhequr vëmendjen e agjentëve është ajo e Shpëtimit dhe Teuta Pashos, burri dhe gruaja me origjinë shqiptare që u zhdukën në Itali vitin në 2015, për arsye që nuk janë sqaruar kurrë. Në fillim të nëntorit 2015, një çift shqiptarësh, Shpëtimi dhe Teuta Pasho, 54 dhe 52 vjeç, të cilët kishin arritur në Itali për më pak se një muaj, u zhdukën. Më 2 nëntor 2015, vajza mori një telefonatë nga një numër anonim në të cilën nëna e saj i tha se nuk donte të kërkohej nga askush. Që atëherë, asnjë lajm nga çifti shqiptar. Ishte vajza e tyre Dorina ajo që ngriti alarmin për zhdukjen e tyre.

Në rrjetet sociale publikoi foton e nënës dhe babait të saj për të kërkuar ndihmë dhe për t’i gjetur ata. Tani zbulimi i dy trupave, viktima të një vrasjeje brutale dhe një fragment makabër kufomash, sugjeron se ata janë bashkëshortët Pasho.

Një tjetër detaj që duket se nuk u ka shpëtuar hetuesve ka të bëjë me djalin e çiftit. Në kohën e zhdukjes së tyre ai u arrestua në Itali për veprën penale të trafikimit të drogës. Shpëtimi dhe Teuta Pasho jetonin në Shqipëri dhe vinin periodikisht në Toskanë, ku jetonin fëmijët e tyre. Më 4 tetor 2015 ata arritën në Itali ku qëndruan një muaj. Që nga 2 nëntori 2015, kur vajza mori telefonatën nga një numër anonim në të cilin nëna e saj i tha se nuk donte t’i përgjigjej askujt, nuk ka pasur asnjë lajm. Çifti kishte folur edhe për të shkuar në Gjermani, por nuk ka pasur asnjë shenjë jete prej tyre.

Eshtrat e gjetura ishin mbështjellë brenda valixheve, të gjitha të lidhura me shirit ngjitës. Vijojnë akoma hetimet për të gjetur ndonjë valixhe tjetër me pjesë të trupit të njerëzve.

Këmbët e gruas u gjetën në një valixhe, ndërsa pjesa e sipërme e trupit të saj në një valixhe tjetër.

Valixhet ishin rreth dhjetë metra larg njëri-tjetrit dhe duket se ishin hedhur nga një makinë në lëvizje. Policia italiane po kërkon edhe për një valixhe tjetër, që mendohet se do të ketë pjesët e tjera të trupit të gruas.

Pjesët e trupit të burrit, mendohet se i përkasin një personi të moshës rreth 46 vjeç. Trupi i tij është gjetur i ndarë në copa, dhe i çarë në fyt. Mendohet se vrasjet mund të jenë bërë më shumë se një vit përpara.

burimi/ newsbomb

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.