Vrau ish-partneren ukrainase dhe të dashurin e saj farmacist, policia greke lëshon urdhër arresti ndërkombëtar për 45-vjeçarin shqiptar

14/01 16:35
Credits to Apollon TV
Vrau ish-partneren ukrainase dhe të dashurin e saj farmacist, policia greke lëshon urdhër arresti ndërkombëtar për 45-vjeçarin shqiptar

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 43-vjeçares ukrainase dhe partnerit të saj në Greqi nga një shtetas shqiptar.

Mediat greke shkruajnë se është lëshuar një urdhër arresti për 45-vjeçarin e quajtur “Niko”.

Ngjarja ndodhi në tetor të 2020 në një shtëpi pushimi në Loutraki, ku u vranë 43-vjeçarja origjinë ukrainase, Svetlana Larik, dhe farmacisti Loannis, 42 vjeç.

Policia lëshoi ​​një urdhër arresti kundër ish-partnerit 45-vjeçar të ukrainases.

Autoritetet dyshojnë se ai mund të jetë larguar nga vendi, prandaj është lëshuar një urdhër ndërkombëtar për kapjen e tij.

Mësohet se 45-vjeçari shqiptar kishte mbërritur në Loutraki me një makinë me qira natën e vrasjes së dyfishtë.

Sipas burimeve të policisë, makina e bardhë ishte marrë me qira nga një kompani dhe kamerat e sigurisë kanë kapur automjetin e drejtuar nga shqiptari.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.