Vranësira të dendura e reshje shiu, mësoni si do jetë dita sot

22/12 7:13
Credits to Apollon TV
Vranësira të dendura e reshje shiu, mësoni si do jetë dita sot

Dita e martë (sot) parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura.

Nuk do të mungojnë as reshjet e shiut me karakter lokal e me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare jugperëndimore. Përgjatë luginave do kemi  prezencë të mjegullës së dendur, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era, do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-7m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 8°C

zoant e ulëta 3°C deri në 18°C

zonat bregdetare 6°C deri në 18°C.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.