Vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin! Parashikimi i motit për sot

20/03 6:45
Credits to Apollon TV
Vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin! Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Mbeteni në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë kushtet e motit në Shqipëri. Për pasojë dita nis me vranësira dhe reshje shiu e dëbore në të gjithë vendin. Këto kushte të motit vijojnë gjatë gjithë ditës ku herë pas here do të kemi intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1 deri 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 4 ballë

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.