Vranësira dhe reshje, njihuni me parashikimi i motit për sot

09/03 6:33
Credits to Apollon TV
Vranësira dhe reshje, njihuni me  parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të të qëndrueshëm me ndonjë reshje të izoluar. Gjatë natës vranësirat do të intesifikohen duke sjellë rebeshe shiu fillimish në veri dhe pastaj në të gjithë territorin. Në lartësitë mbi 800 metra reshjet do të jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.