Vranërisa, reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

05/01 6:48
Credits to Apollon TV
Vranërisa, reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dhe reshje. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës.

Sipas parashikimeve, moti i paqëndrueshëm do të jetë prezent gjatë gjithë kësaj jave.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4°C në 05°C, në zonat e ulëta nga 02ºC në 11°C dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 13°C.

Era do të fryej në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të Shqipërisë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.