VIDEO/ Reshje e dendura të shiut sjellin problematika, disa lagje në Vlorë zgjohen nën ‘pushtetin’ e ujit

11/02 8:37
Credits to Apollon TV

Reshjet e dendura të shiut ditët e fundit në vendin tonë kanë sjellë edhe problematika në disa qytete.

Bëhet me dije se reshjet e shiut kanë bërë që disa rrugë dhe lagje në qytetin e Vlorës të përmbyten.

Mësohet se niveli i ujit ka arritur deri në 50 cm në lagjen e “Albano” dhe “Romano”.

Në aksin Vlorë- Orikum për shkak të shiut dhe erës është rrëzuar një pemë dhe për pasojë është bllokuar rruga.

Probleme edhe ne autostrade. Nen Kalimi ne fshatit panaja ne autostraden levan-vlore nen pushtetin e ujit

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.