VIDEO/ Protestuesit i vënë ZJARRIN dhe RRËZOJNË pemën e Vitit të Ri, vijon protesta para kryeministrisë

09/12 17:37
Credits to Apollon TV
VIDEO/ Protestuesit i vënë ZJARRIN dhe RRËZOJNË pemën e Vitit të Ri, vijon protesta para kryeministrisë

Protestuesit janë mbledhur para kryeministrisë, ndërkohë që disa prej tyre i kanë vënë flakën dhe kanë rrëzuar pemën e Vitit të Ri.

Mijëra protestues janë mbledhur në shesh duke bërë thirrje për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, ndërsa thonë se protesta nuk do të ndalet derisa të plotësohet kërkesa e tyre.

Ndërkohë emri i Klodian Rashës është shkruar te “Muri i Kujtesës”, në të cilin janë të shënuar në formë simbolike me yje efektivët e policisë të rënë në krye të detyrës.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.