(VIDEO) Me limuzinë dhe kalorës që e shoqërojnë, Edi Rama pritet me ceremoni zyrtare në Turqi

06/01 13:15
Credits to Apollon TV
(VIDEO) Me limuzinë dhe kalorës që e shoqërojnë, Edi Rama pritet me ceremoni zyrtare në Turqi

Kryeministri Rama është pritur me ceremoni zyrtare në vizitën dy ditore që ka nisur prej paradites së sotme në Ankara, Turqi.

Siç shihet nga pamjet që shpërndan Rama dhe kanali zyrtar i presidentit Rexhep Tayip Erdogan, kryeministri shqiptar pritet me ceremoni zyrtare, me limuzinë dhe i shoqëruar nga disa kalorës. 

Presidenti Erdogan ka dalë vetë të presë kryeministrin shqiptar dhe të delacionin që e shoqëron. Më herët, Rama ka lajmëruar se ka shkuar në Turqi me ftesë të Erdogan për të hapur një kapitull të ri bashkëpunimi mes dy qeverive dhe nënshkruar një sërë marrëveshjesh me rëndësi në kuadrin e partneritetit strategjik.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.