(VIDEO) Incident ne protesten ne Fier, disa te rinje kunder politizimit te protestes

11/12 18:05
Credits to Apollon TV
(VIDEO) Incident ne protesten ne Fier, disa te rinje kunder politizimit te protestes

Protesta marshim ne Fier. Qindra qytetar kane marshuar ne rruget e Fierit ne shenje indinjate ndaj vrasjes se te riut 25 vjecar Klodian Rasha nga efektivi i policise.

Marshimi proteste ka qene paqesor nderkohe qe shpesh nga protestuesit kane hedhur thirrje kunder qeverise dhe kryeministrit Edi Rama. Protestuesit kane vendosur qirinj ne institucionin e prefektit te qarkut Fier nderkohe qe eshte shenuar dhe nje incident mes protestuesve .

Teksa ish deputeti i PD Fier Luan Baci ka marre fjalen dhe eshte shprehur se kjo dite nuk eshte vetem nje forme e protestes kunder qeverise dhe ngjarjes se rende se vrasjes se te riut por edhe 30 vjetori i themelimit te PD nga disa persona ne proteste jane hedhur fjale fyese kunder tij per mos ta politizuar kte proteste.

Ka pasur dhe nje grindje mes te rinjve qe kundershtuan ish deputetin e PD Fier Luan Baci por me pas situata eshte normalizuar

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.