(VIDEO) Faza e 2-të e Covid-19 risjell dyndje qytetaresh në poliklinikën Fier

16/02 12:47
Credits to Apollon TV
(VIDEO) Faza e 2-të e Covid-19 risjell dyndje qytetaresh në poliklinikën Fier

Qe ne oret e para te mengjesit ne dyert e poliklinikes Fier vihet re nje dyndje qytetaresh per sherbim.
Qytetaret vijne edhe nga rrethinat shprehen se radhet e gjata dhe i ftohti po i torturon dhe ne dyert e privatit nuk kane ekonomi te shkojne ne privat .

Pjesa me e madhe e qytetarve interesohen ne poliklinike per planifikime dhe rekomandime tek mjeket specialist ne qytetet si Vlora apo Tirana.

Nisur nga shtimi i rasteve me covid ne Fier qe ne total shkojnw ne 2991 paciente, mjeku ka kerkuar qe te hapet edhe ne Fier spitali covid.
Spitali Fier i ka te gjitha kushtet dhe personelin mjekesor per te perballuar pritjen dhe trajtimin e te prekurve me covid.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.