Vazhdon puna në Darzezë. Në montimin e urës nuk mungojnë as femrat

09/06 20:14
Credits to Apollon TV
Vazhdon puna në Darzezë. Në montimin e urës nuk mungojnë as femrat
Forcat xheniere të ushtrisë kanë zbarkuar në terren për të ndërtuar urën provizore 25 tonëshe.

Mes forcave xhenier qe po montojne uren, tradicionalisht te rezervuara per meshkujt, bien ne sy edhe 5 femra te cilat punojne me ritme te njejta me meshkujt.

Ura metalike “Bailey” brenda disa ditëve do të jetë gati për lëvizjen e mjeteve dhe këmbësorëve.

Ura e Darëzezës u shemb pak ditë më parë nga një kamion që rimorkionte, pesha e të cilit ishte katër herë më e madhe se kapaciteti i urës.

Njekohesisht eshte duke u punuar edhe per uren e re automobilistike te Darezezes e cila pritet te perfundoj brenda pak muajsh.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.