Ulje temperaturash vransira dhe rreshje lokale, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

03/01 7:30
Credits to Apollon TV

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dhe reshje. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës.

Sipas parashikimeve, moti i paqëndrueshëm do të jetë prezent për 10 ditët e para të 2021. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 05ºC në 09°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 12°C.

Era do të fryej në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me reshje në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2°C në 02°C dhe në zonat e ulëta nga 01°C në 05°C.ul

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.