Ulje e ndjeshme temperaturash, dhe Borë në zonat malore,parashikimin e motit e Shtunë 21 Nëntor 2020

21/11 6:43
Credits to Apollon TV

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që në zonat malore do të kemi edhe rreshje dëbore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -2°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 17°C.

Era do të fryejë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytet kryesore në Shqipëri.


Shpërndaje

TË NGJASHME

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.