U plagosën nga shpërthimi i bombolës në Velipojë, 4 anëtarët e familjes Gjoka nisen drejt Italisë

06/07 13:20
Credits to Apollon TV
U plagosën nga shpërthimi i bombolës në Velipojë, 4 anëtarët e familjes Gjoka nisen drejt Italisë

Katër anëtarët e familjes Gjoka, të cilët mbetën të plagosur nga shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë janë nisur drejt Italisë për të vijuar kurimin.

Dërgimi i tyre në Itali është bërë për shkak të gjendjes së tyre të rënduar, pasi të katër anëtarët pësuan diegie të rënda nga shpërthimi i zjarrit në hotel.

Transportimi i 4 të lënduarve rëndë është kryer me autoambulanca të specializuara të urgjencës kombëtare dhe një spitali privat.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e ditës së dielë, ku në një hotel në Velipojë ka shpërthyer një bombol gazi dhe kanë mbetur të lënduar pronarët.

Të plagosur mbetën Klarisa Gjoka, Danjela Gjoka, Enriko Gjoka dhe Alketa Gjoka , përkatësisht të moshave 15, 18, 11 e 30 vjeç.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.