U çahet balona, deti rrëmben dy sërfistët në Seman

03/01 16:24
Credits to Apollon TV
U çahet balona, deti rrëmben dy sërfistët në Seman

Këtë pasdite 2 persona praktikues të sportit me balona kanë përfunduar në detin Adriatik.

Personat në fjalë kanë mbetur në mes të detit pasi u janë çarë balonat dhe era e fortë i ka zhvendosur ata drejt grykëderdhjes së lumit Seman.

Sërfistët ndodhen në një distancë rreth 1 km nga bregu i detit, ndërkohë që policia me mjete lundruese ka shkuar drejt vendngjarjes për të shpëtuar të rinjtë.

video nga vendi i ngjarjes 👇

Policia Fier
Informacion paraprak

Sot rreth orës 16:20, njoftohemi se dy shtetas duke bërë sërf kanë mbetur në mes të detit.

Menjëherë pas njoftimit janë nisur drejt bregdetit të Semanit shërbimet e DVP Fier dhe forcat e Policisë Kufitare Vlorë cilët në bashkëpunim edhe me qytetarët e zonës bënë të mundur shpëtimin e të dy personave që po bënin sërf.

Dy shtetasit (vëllezër), E. S., 28 vjeç dhe S. S., 48 vjeç, banues në Havales, Fier, po transportohen në Spitalin e Fierit dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.