U arrestua sot, kush është infermierja ‘simpatike’ që merrte rryshfet tek ‘Shefqet Ndroqi’ (FOTO)

08/02 16:42
Credits to Apollon TV
U arrestua sot, kush është infermierja ‘simpatike’ që merrte rryshfet tek ‘Shefqet Ndroqi’ (FOTO)

Presoni në foto është Sidorela Çela, infermierja që u arrestua sot së bashku me dy infermieret e tjera dhe një sanitare, pasi dyshohet se kanë  bashkëpunuar me Tire Alldervishaj për t’u marrë para familjarëve të pacientëve me Covid-19.

Sidorela Çela, 28-vjeç, punonte si infermiere në spitalin në spiatin “Shefet Ndroqi” ose Covid-2.

Ajo është arrestuar sot me akuzën ”Shpërdorimit te detyrës” dhe ”Mashtrim”.

“Sidorela Çela e bija e Remzi dhe e Fitore, e datëlindjes 17.08.1993, lindur në Pogradec dhe banuese në Elbasan, me detyrë infermiere e spitalit universitar ”Shefqet Ndroqi”, si person i dyshuar per kryerjen e vepres penale te ”Shpërdorimit te detyrës” dhe ”Mashtrimit” parashikuar nga neni 248 dhe 143/2 i K.Penal” njoftoi prokuroria.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.