Tronditet shkodrani, shkon gjen të vdekur në banesë qiramarrësin korean

08/08 11:45
Credits to Apollon TV
Tronditet shkodrani, shkon gjen të vdekur në banesë qiramarrësin korean

Një 39-vjeçar është gjetur i pajetë në banesën e marrë me qira në Shkodër. Sipas informacioneve praprake, policia e Shkodrës bën me dij se shtetasi D.K, lindur në Korenë E Jugut dhe banues në Shkodër që prej vitit 2022, është gjetur i pajetë nga pronari i banesës ku jetonte, shtetasi A.V, 38-vjeç.

Sipas deklarimeve të 38-vjeçarit, ai kishte shkuar në këtë banesë, pasi prej muajsh nuk kishte përgjigje nga qiramarrësi i saj, shtetasi D. K., dhe kur ka konstatuar trupin e dekompozuar të 39-vjeçarit.

Nga këqyrja paraprake e trupit të 39-vjeçarit, nuk janë konstatuar shenja dhune, ndërsa nga kontrollet e imtësishme në këtë banesë, janë gjetur disa doza të dyshuara të lëndëve narkotike.

Paraprakisht dyshohet ai  ka humbur jetën nga mbidoza e lëndëve narkotike.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Shkodër/Informacion paraprak

Mbrëmjen e djeshme, salla operative e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër ka marrë njoftim nga shtetasi A. V., 38 vjeç, se në banesën që kishte lënë me qira, në lagjen “Naim Gjylbegu”, kishte gjetur të dekompozuar trupin e shtetasit D. K., 39 vjeç (qiramarrësi), lindur në Korenë e Jugut dhe banues në Shkodër (që nga muaji shkurt i vitit 2022).

Sipas deklarimeve të 38-vjeçarit, ai kishte shkuar në këtë banesë, pasi prej muajsh nuk kishte përgjigje nga qiramarrësi i saj, shtetasi D. K., dhe kur ka konstatuar trupin e dekompozuar të këtij shtetasi, ka njoftuar menjëherë Policinë.

Nga këqyrja paraprake e trupit të 39-vjeçarit, nuk janë konstatuar shenja dhune, ndërsa nga kontrollet e imtësishme në këtë banesë, janë gjetur disa doza të dyshuara të lëndëve narkotike. Paraprakisht dyshohet se shtetasi D. K. e ka humbur jetën nga mbidoza e lëndëve narkotike.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.