Tragjedi në Greqi/ Goditen nga rryma 20 mijë volt punonjësit, 3 të vdekur. Mes tyre dhe një shqiptar 45 vjeç

01/04 14:55
Credits to Apollon TV

Tre të vdekur janë shënuar sot në Greqi dnërsa po punonin në një linjë elektrike. Sipas raportimeve nga mediat fqinje, një prej viktimave është shqiptar, i moshës 45 vjeç. 

Sipas informacionit të parë, këta janë anëtarë të një ekuipazhi që bashkëpunon me HEDNO – Dhe një person i plagosur po trajtohet në spital. 

Tragjedia e pabesueshme ndodhi pak orë më parë në Gymnos Evia në komunën e Eretria, ku sipas informacionit të parë të paktën katër anëtarë të ekuipazhit të Aktora, të cilët bashkëpunuan me HEDNO, u goditën nga rryma elektrike ndërsa ndryshonin një shtyllë të PPC. 3 të vdekur, ndërsa një nga kolegët e tij është plagosur. 

Njëri nga tre punëtorët u gjet i vdekur në kolonë. Sipas informacionit të deritanishëm, dy të vdekurit janë grekë dhe kolegu i tyre i tretë me origjinë shqiptare 45 vjeç që jetonte në një fshat aty pranë. Aksidenti ndodhi në sheshin e fshatit, ku shtylla qendrore po zëvendësohej me banorët e fshatit duke u bërë dëshmitarë okularë të tmerrit. Deri më tani, një kamion i veçantë shporte pritet të transportojë trupin nga kolona, ku punëtori fatkeq u dogj.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.