Tragjedi në Greqi/ Goditen nga rryma 20 mijë volt punonjësit, 3 të vdekur. Mes tyre dhe një shqiptar 45 vjeç

01/04 14:55
Credits to Apollon TV
Tragjedi në Greqi/ Goditen nga rryma 20 mijë volt punonjësit, 3 të vdekur. Mes tyre dhe një shqiptar 45 vjeç

Tre të vdekur janë shënuar sot në Greqi dnërsa po punonin në një linjë elektrike. Sipas raportimeve nga mediat fqinje, një prej viktimave është shqiptar, i moshës 45 vjeç. 

Sipas informacionit të parë, këta janë anëtarë të një ekuipazhi që bashkëpunon me HEDNO – Dhe një person i plagosur po trajtohet në spital. 

Tragjedia e pabesueshme ndodhi pak orë më parë në Gymnos Evia në komunën e Eretria, ku sipas informacionit të parë të paktën katër anëtarë të ekuipazhit të Aktora, të cilët bashkëpunuan me HEDNO, u goditën nga rryma elektrike ndërsa ndryshonin një shtyllë të PPC. 3 të vdekur, ndërsa një nga kolegët e tij është plagosur. 

Njëri nga tre punëtorët u gjet i vdekur në kolonë. Sipas informacionit të deritanishëm, dy të vdekurit janë grekë dhe kolegu i tyre i tretë me origjinë shqiptare 45 vjeç që jetonte në një fshat aty pranë. Aksidenti ndodhi në sheshin e fshatit, ku shtylla qendrore po zëvendësohej me banorët e fshatit duke u bërë dëshmitarë okularë të tmerrit. Deri më tani, një kamion i veçantë shporte pritet të transportojë trupin nga kolona, ku punëtori fatkeq u dogj.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.