Tragjedi/ 7 studentë të universitetit bien nga lartësia dhe humbin jetën në Universitetin e Bolivisë (VIDEO)

05/03 21:05
Credits to Apollon TV
Tragjedi/ 7 studentë të universitetit bien nga lartësia dhe humbin jetën në Universitetin e Bolivisë (VIDEO)

Shtatë studentë të universitetit vdiqën duke rënë nga kati i katërt në një universitet në Bolivi. Tragjedia ndodhi kur një parmak ballkoni u shkeput nga ​​vendin, duke i çuar studentët të rrëzoheshin.

Sipas Al Jazeera, qeveria Boliviane tha se të paktën shtatë studentë vdiqën dhe pesë u plagosën rëndë kur ata ranë nga kati i katërt i një ndërtese universitare pasi një hekuri metalik u shkeput nga ​​vendin.

Të plagosurit dhe të vrarët ishin studentë të universitetit midis moshës 20 dhe 24 vjeç.

Pamjet e incidentit tregojnë studentët të ngjeshur në një kalim të ngushtë, duke shtyrë dhe duke u përpjekur të futen në një sallë kuvendi kur ndodhi tragjedia. Kangjella prej metali të ballkonit të katit të katërt u shkëputen dhe per pasoj disa prej tyre tane posht./ApollonNews

Kujdes, video permban pamje te renda:

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.