Tirja mori 8 milion lekë, Artan Hoxha publikon VIDEON e Ilir Metës: Mbrojtësi i Kushtetutës bisedon me ministrin për 700 mijë euro

14/01 9:57
Credits to Apollon TV
Tirja mori 8 milion lekë, Artan Hoxha publikon VIDEON e Ilir Metës: Mbrojtësi i Kushtetutës bisedon me ministrin për 700 mijë euro

Gazetari investigativ Artan Hoxha, nisur nga zhvillimet e fundit që shkaktoi publikimi i videos së sanitares Tire Alldervishi që i mori 8 milion lekë vajzës së një paciente me Covid-19, publikon një video të presidentit Ilir Meta.

Sot, shkruan ai, bëhen 10 vite nga publikimi i video-regjistrimit që publikoi ish-ministri i ndjerë Drtitan Prifti, ku ai bisedon me Metën dhe ai kërkon që t’i marrin një kompanie 7% që u takon, e përkthyer në para, afro 700 mijë euro.

Mos mendoni se Tirja doli nga hiçi, shkruan Artan Hoxha.

Shkrimi i plotë:

Ore, se na mori mendjen kjo video e Tires, dhe harruam fare…

Sot, behen fiks 10 vite, nga publikimi i videos se “manipuluar” te rregjistrimit Meta-Prifti.

Ku zevendeskryeministri i qeverise Berisha, dhe presidenti aktual i vendit, shfaqej ne zyren e ministrit te energjitikes dhe bisedonte per nje afere 700 mijeshe dhe 7%. Te dy me pas e pranuan qe ishin ne video, por ceshtja nuk ishte ashtu si dukej.

Gjithsesi, Gjykata e Larte me nje vendim unanim, nuk e vleresoi si prove te ligjshme rregjistrimin e ministrit te energjitikes, duke e nxjerre te pafajshem, mbrojtesin fanatik te kushtetutes sot.

Keshtu qe mos mendoni se Tirja doli nga hiçi, dhe eshte nje rast i veçuar, si thote ministria e Manastirlliut.

Ajo eshte thjesht nje klonim i vogel i kryekusareve, qe krijuan sistemin e grabitjes pa din e iman, te shqiptareve…

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.