Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

09/06 13:46
Credits to Apollon TV
Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditen e kësaj të enjte Italinë.

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në zonën e NNE of Sean Benedetto del Tronto.

Tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 10 km. Dhe duke u fokusuar në 23 kilometra në jug, nga Tronto dhe 76 km nga Percara.  Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.