Tentoi të kalojë kufirin me dokumente false, arrestohet në Durrës i riu nga Kosova

16/05 9:57
Credits to Apollon TV
Tentoi të kalojë kufirin me dokumente false, arrestohet në Durrës i riu nga Kosova

Një 21-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit pasi tentoi të kalojë kufirin me dokumente të falsifikuara. Ai u kap gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën e Kalimit Kufitar në Durrës.

Njoftimi i policisë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Durrës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin B.A., 21 vjeç,  banues në Kosovë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën e Kalimit Kufitar Durrës ka tentuar të kalojë kufirin me dokumenta (ID dhe leje drejtimi) të dyshuara të falsifikuara.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.