Temperatura deri në 21°C, e premtja nis me diell dhe mbyllet me vranësia e reshje shiu

02/04 5:59
Credits to Apollon TV
Temperatura deri në 21°C, e premtja nis me diell dhe mbyllet me vranësia e reshje shiu


Dita e premte (sot) do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të  vranësirave deri të dendura.

Reshjet e shiut parashikohen të bëhen prezente në orët e pasdites me intensitet të ulët në veriperëndm të vendit dhe përgjatë relieveve malore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era parashikohet të jetë kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 2-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek.

Temperaturat parashikohen:

– zonat malore          5°C deri në 19°C;

– zonat e ulëta          6°C deri në 21°C;

– zonat bregdetare    9°C deri në 20°C.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.