Të shtëna me armë në Ferras, policia ne vendngjarje

28/03 18:53
Credits to Apollon TV
Të shtëna me armë në Ferras, policia ne vendngjarje


Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e kësaj të diele në Divjakë. Bëhet me dije se një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në ajër. Ndërkohë dyshohet se të shtënat janë dëgjuar pranë banesës së ish punonjësit të Policise, Pëllumb Beqiri.

Beqiraj është një ish-polic, pasi deri disa muaj më parë ka qenë gardian në burgun e Fierit, ndërsa nuk dihet ende nëse kjo ngjarje ka lidhje me detyrën që ai ka patur.

Divjakë/Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:50, në fshatin Ferras, Divjakë, dyshohet se një person ende i paidentifikuar ka qëlluar njëherë në ajër me armë zjarri.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Shërbimet e Policisë po krehin zonën me qëllim kapjen e personit që dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.