Të shpallur në kërkim kombëtar, arrestohen dy persona në Vlorë

06/06 13:04
Credits to Apollon TV
Të shpallur në kërkim kombëtar, arrestohen dy persona në Vlorë

Sikurse njofton policia në pranga kanë rënë dy të rinj të shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufirit”.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasit:

R. R., 31 vjeç dhe E. M., 27 vjeç, të dy banues në Vlorë të cilët Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, iu ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufirit”, kryer në bashkëpunim në më shumë se një herë.

Këta shtetas  dyshohen se janë përfshirë në veprimtarinë kriminale të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror të shtetasve nga vendet e treta në bashkëpunim me shtetasin I. H, i arrestuar  në muajin Dhjetor nga Policia.”, njofton policia.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.