Sulmi brenda Xhamisë, përlotet imami: Shpresojmë të mos jetë akt TERORRIST, vëllezërit tanë ishin duke…

19/04 16:17
Credits to Apollon TV
Sulmi brenda Xhamisë, përlotet imami: Shpresojmë të mos jetë akt TERORRIST, vëllezërit tanë ishin duke…

Imami i Xhamisë Dine Hoxha në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur pak minuta më parë, ku një 34-vjeçar ka plagosur me thikë 5 persona, disa prej tyre brenda objektit fetar.
Imami Kalaja është lutur për shërimin e vëllezërve myslimanë, dhe tha se shpreson që të mos bëhet fjalë për një akt terrorist por për një “person me probleme mendore”.
Autori i dyshuar është Rudolf Nikolla nga Burreli, i cili sipas imamit Kalaja ka sulmuar besimtarët, por edhe kalimtarët e rastësishëm në rrugë.

 

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.