Sport Katar 2022/ Argjentina fiton ndaj Polonisë dhe kualifikohet

30/11 23:04
Credits to Apollon TV
Sport  Katar 2022/ Argjentina fiton ndaj Polonisë dhe kualifikohet

Argjentina fitoi 0-2 me Poloninë në grupin C të Kupës së Botës.

Golat e Mac Allister dhe Alvarez i dhanë të drejtën skuadrës së Scalonit që të kalojë në 1/8 e kompeticionit si kokë grupi.

Megjithë humbjen kundër Argjentinës edhe Polonia kalon më tej si e dyta e grupit duke pasur golavarazh më të mirë se Meksika që ka po katër pikë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.