Shuhet në moshën 83-vjeçare LEGJENDA e “Rock’n Roll”, TINA TURNER

24/05 20:56
Credits to Apollon TV
Shuhet në moshën 83-vjeçare LEGJENDA e “Rock’n Roll”, TINA TURNER

Ndërron jetë në moshën 83 vjeçare legjenda e muzikës Tina Turner.

Lajmi e trishtë e ka konfimruar  zëdhënësi i saj  në një deklaratë të bërë publike.  Ai thotë se Turner  vdiq në shtëpinë e saj në Zvicër pas një sëmundjeje të rëndë.

“Tina Turner, ‘Mbretëresha e Rock’n Roll’-it ka vdekur sot e qetë në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë në shtëpinë e saj në Kusnacht afër Cyrihut, Zvicër.Me të, bota humbet një legjendë muzikore dhe një model.”, thuhet në deklaratën e zëdhënësit.

Ylli i lindur në SHBA ishte një nga këngëtaret më të dashura të rrokut, e njohur për karizmën e saj në skenë dhe një varg hitesh.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.