Shuhet legjenda e Basketbollit Fierak, Kozma Mone

23/11 14:42
Credits to Apollon TV
Shuhet legjenda e Basketbollit Fierak, Kozma Mone

Fieri humbi një tjetër figurë të dashur!
Legjenda e basketbollit Fierak, Kozma Mone që sot është ndarë nga jeta, ka lënë pas një karrierë të gjatë sportive.

Kushdo e mban mend ekipin e Apolonisë, i cili ka shënuar rezultatet më të larta gjatë kohës kur drejtohej nga i madhi Mone.


Titujt dhe nderimet për të kanë qenë të shumta dhe të merituara, ku mes të tjerash është vlerësuar dhe si “Qytetar Nderi”. Lamtumirë krenaria e 🏀sportdashësve fierakë!

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.