Shpërthimi me tritol në Shkodër, mjeti ishte parkuar në afërsi të banesës, ja kush është pronari me precedent të mëparshëm penal (EMRI)

26/12 20:54
Credits to Apollon TV
Shpërthimi me tritol në Shkodër, mjeti ishte parkuar në afërsi të banesës, ja kush është pronari me precedent të mëparshëm penal (EMRI)

Një shpërthim i fuqishëm me tritol ka ndodhur në një makinë në Shkodër, e cila ishte parkuar në afërsi të banesës.

Bëhet me dije se pronari i mjetit është Nazmi Bandulla, i cili rezulton person me precedent të mëparshëm penal për konflikte brenda familjes, ndërkohë që nga shpërthimi nuk ka patur të lënduar por vetëm dëme materiale.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e saj, ndërsa mësohet se shpërthimi ka trembur banorët e zonës.

“Më datë 26.12.2020, rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”, Shkodër, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit N. B, ne rrethana të paqarta dyshohet se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale“, bën me dije policia.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.