Shpërthen në flakë spitali që trajton të infektuarit me Covid, evakuohen pacientët

30/01 18:31
Credits to Apollon TV
Shpërthen në flakë spitali që trajton të infektuarit me Covid, evakuohen pacientët

Një zjarr i madh ka shpërthyer në spitalin San Borha Arijaran në kryeqytetin kilian Santiago.
Zjarri ka përfshirë katin e tretë dhe të katërt të spitalit, ku si rezultat i kësaj janë evakuuar pacientët.

Kili gjithashtu është goditur rëndë nga coronavirusi, kurse sot ka përjetuar një krizë tjetër shëndetësore, zjarri që shpërtheu në njërin prej spitaleve më të mëdha të fëmijëve.

E për shkak të gjendjes së rënduar epidemiologjike, ky spital është shndërruar në qendër anti-COVID ku po trajtohen të infektuarit./Fax

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.