Shpërthen granata në Prrenjas, plagosen 3 persona që ishin duke punuar tokën

19/03 15:23
Credits to Apollon TV
Shpërthen granata në Prrenjas, plagosen 3 persona që ishin duke punuar tokën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prrenjas, ku 3 persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i një granate.

Bëhet me dije se 3 persona kanë qenë duhe punuar tokën me bel, kun ë një moment ka shpërthyer një granatë e vjetër dhe për pasoje personat në fjalë kanë mbetur të plagosur.

Janë dërguar me urgjencë në spital shtetasit O. E. dhe shtetaset Y. B. dhe D. B. Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e shtetaseve të mësipërme, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.

Librazhd/Informacion paraprak

Në fshatin Kakavec, bashkia Prrenjas, rreth orës 12:00, shtetasi O. E. dhe shtetaset Y. B. dhe D. B., duke punuar tokën me bel, aksidentalisht ka shpërthyer dyshohet një granatë e vjetër dhe për pasojë, këta shtetas janë plagosur në gjymtyrët e poshtme, janë transportuar menjëherë në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e shtetaseve të mësipërme, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.

Grupi hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij rasti.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.