Shiste kokainë me doza në tabachinon e tij, antidroga prangos 40 vjeçarin në Allias, sekuestrohen lekë dhe mijëra euro

06/07 10:23
Credits to Apollon TV
Shiste kokainë me doza në tabachinon e tij, antidroga prangos 40 vjeçarin në Allias, sekuestrohen lekë dhe mijëra euro

Një 40 vjeçar është arrestuar nga Policia në Allias, Tiranë, pasi në një tabachino në pronësi të tij shiste doza kokaine. Pas 5 muajsh hetime, operacioni është finalizuar mbrëmjen e djeshme dhe në pranga ka rënë 40 vjeçari Kreshnik Halilaj.

Për këtë person, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” në mungesë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë një hetimi 5-mujor, shërbimet e Policisë bënë të mundur dokumentimin me prova ligjore të veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes të drogave të forta.  Ky shtetas u kap në kushtet e flagrancës në zonën e Alliasit, në një tabachino pranë banesës së tij, ku shiste lëndë narkotike kokainë kundrejt 3500 lekë të rinj për dozë.

Gjatë kontrollit të tabachinos dhe banesës u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike kokainë, një armë zjarri pistoletë, shumat 42.000 lekë të rinj dhe 8730 euro, një automjet, një motomjet dhe 7 aparate celular.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.