Shi gjatë 24 orëve, në alpe reshje të dendura dëbore; Parashikimi i motit për sot

10/03 6:45
Credits to Apollon TV
Shi gjatë 24 orëve, në alpe reshje të dendura dëbore; Parashikimi i motit për sot

Ditën e mërkurë (sot) moti parashikohet nga vranësira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiu do të jenë prezente që prej orëve të para të 24 orëshit me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar. 

Hera-herës reshje në formën e shtrëngatave në veriperëndim të vendit. Në mbrëmje situata reshjet do të mbeten të izoluara. Në alpe reshje bore të dendura, ndërsa në verilindje e lindje në lartësitë mbi 700-800 metra reshje bore me intensitet të ulët deri mesatar.

Era parashikohet të fryjë nga juglindja e prej mesditës kthen nga veriperëndimi mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet. Valëzimi i forcës 3 dhe 4 ballë, shkruan Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -1°C deri në 5°C

– zonat e ulëta 3°C deri në 16°C

– zonat bregdetare 5°C deri në 17°C.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.