Shi dhe shtrëngata me rrufe, ja si do të jetë moti sot dhe nesër, dielli vjen të hënën

15/05 14:43
Credits to Apollon TV
Shi dhe shtrëngata me rrufe, ja si do të jetë moti sot dhe nesër, dielli vjen të hënën

Stina e pranverës na ofron ndryshime të shpejta të situatës meteorologjike. Kështu parashikohen dhe këto tri ditë që vijnë. Dita e shtunë (sot) do jetë e ndikuar nga kalimi i një fronti do paraqitet me reshje shiu në të gjithë Shqipërinë.

Në pjesën bregdetare shtrëngata me rrufe të izoluara. Gjatë së dielës reshjet e shiut do të izolohen në pjesën veriore për ti lënë vend kthjellimeve e vranësirave në zonat e tjera të vendit. Ndryshe situata do të paraqitet të hënën pasi moti i kthjellët do të mbizotërojë në vend me vranësira kalimtare përgjatë maleve.

Era përgjithësisht

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.