Sherr mes të rinjve në Rrogozhinë, dy vëllezër të plagosur me armë dhe një me sende të forta, dërgohet te Trauma 22 vjeçari (EMRAT)

08/03 13:21
Credits to Apollon TV

Tre persona raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një konflikti të çastit që ka ndodhur në fshatin Sinaballaj në Rrogozhinë, i cili ka degraduar në përdorimin e armëve të zjarrit.

Të plagosur kanë mbetur shtetasit Ervin dhe Jurgen Juba, vëllezër me njëri-tjetrin, të cilët ndodhen në spitalin e Durrësit jashtë rrezikut për jetën, raporton neësbomb.al. Një prej tyre është plagosur me armë zjarri dhe tjetri me sende të forta.

Ndërkohë, i plagosur ka mbetur gjithashtu dhe 22 vjeçari Klajdi Lluca, i cili është nisur me urgjencë për në spitalin e Traumës në Tiranë, për mjekim më të specializuar. Lluca ka marrë një plumb në këmbë dhe për shkak të gjendjes më të rënduar është dërguar drejt kryeqytetit. 

Shërbimet e Policisë dhe grupi i hetimit janë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e saj, ndërsa kanë sekuestruar një armë zjarri pistoletë dhe një makinë. Arsyeja që ka çuar në konfliktin mes të rinjve dhe më pas në përdorimin e amrës nuk dihet ende.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.