Sherr mes fqinjëve, 64-vjeçari vret 3 persona në Gjermani, plagos 2 të tjerë

29/07 15:37
Credits to Apollon TV
Sherr mes fqinjëve, 64-vjeçari vret 3 persona në Gjermani, plagos 2 të tjerë

Një 64-vjeçar u arrestua të premten në mbrëmje pasi qëlloi për vdekje tre nga fqinjët e tij në një bllok apartamentesh pranë Augsburg, Gjermani.

Policia tha se besonte se motivi pas të shtënave buronte nga një mosmarrëveshje mes fqinjëve.

Rreth orës 19:15 më 28 korrik, i dyshuari përdori një armë zjarri për të vrarë dy gra dhe një burrë në një ndërtesë apartamentesh në Schubertstrasse, më pas me makinë në një banesë tjetër në zonë ku hapi zjarr ndaj dy të tjerëve, duke i lënë të plagosur.

Policia ende nuk ka mundur të konfirmojë lidhjen e saktë mes të dyshuarit dhe viktimave të tij. Hetimet janë në vazhdim.

Ngjarja tragjike ka ndodhur rreth orës 19:15 në shtëpinë shumëkatëshe që ndodhet në Schubertstrasse. I dyshuari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur për publikun, dyshohet se ka përdorur një armë zjarri për të marrë jetën e dy grave të moshës 49 dhe 72 vjeç, si dhe një burri 52-vjeçar.

Pas të shtënave, sulmuesi thuhet se ka shkuar në një banesë fqinje, ku ka vënë në shënjestër një grua 32-vjeçare dhe një burrë 44-vjeçar, duke i shkaktuar lëndime të rënda të dyve. Shërbimet e urgjencës kanë mbërritur me shpejtësi në vendngjarje dhe kanë transportuar të plagosurit në një spital aty pranë, ku aktualisht po marrin tretman mjekësor. Fatmirësisht, autoritetet kanë deklaruar se plagët e tyre nuk besohet të jenë kërcënuese për jetën.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.