‘Shefi i madh ishte nga Tirana’, zbardhen përgjimet mes trafikantëve të drogës në Skrapar, si operonin bashkë me policët

11/01 10:46
Credits to Apollon TV
‘Shefi i madh ishte nga Tirana’, zbardhen përgjimet mes trafikantëve të drogës në Skrapar, si operonin bashkë me policët

Ditën e sotme janë zbardhur detaje të reja nga operacioni anti-drogë në Skrapar ku ishin të përfshirë zyrtarë e punonjës policie.

Në një bisedë telefonike, trafikantët flasin për “shefin e madh” nga Tirana, zbulohet në përgjimet e zbardhura nga Report Tv.

Gjatë përgjimit me datë 09.10.2020, Redjan Shimi komunikon me personin tjetër Altin Sula

A- Redjan Shimi

B- Personi: 069 32 82 900 (Altin Sula)

Biseda e plotë:

A-..Do na gjesh naj pun andej e?

B- Pun ka kërkoj njëri ktej në një fshat…,

A-Në fshat? Po ce dua në fshat e re.,

B-Ësht vend turistik.,

A-Ça pune do bësh atje?,

B-Pa qira me rrog mujore, ti mbash atij, ka ai 1000 rrenj ulliri dhe 500 (skuptohet),

A-Cfar ore?,

B-1000 rrënj ulliri ka pula…,

A-Pula?,

B-eee,

A-e sa lek të jep ai,

B-300,

A-Po jo mo jo ca të rri atje vari k*rin… të shikoj mos gjej naj pun aty të vij andej nga Vlora fare.,

B-Un thash se ishe në Durrës e?,

A-ee po un them aty të marr ato shpit e Sonit i kam pa lek e. ca do bëj në durrës te paguaj qira andej… (vazhdon bised pa interes),

B-Pun ka po a punon pa,

A-Pa pyet Landin a punon a spunon… A dëgjove, spo na lën as këta policat ktuja,

B-Pse vin akoma?,

A-Po erdhën morën babin para nja dy ditsh, e cuan në Berat,  

B-po perse?,

A-Po për atë që i hoqën e re, që i shkulën tek puna,  

B-Po çne tani?,

A-Di gjë kush i shtun ata, erdhën tre makina më erdhën nshpi e re, morën dhe babin e cuan atje,

B-Po mir ata a e pren ça duan tani?,

A-Nuk e di kush e shtyn e re, i shtyjn njerëzit o Altin, erdhën që posht ata e re, kishte dhe nga Tirana edhe nga Berati, shefi i madh ishte nga Tirana,

B-(skuptohet),

A-o qysh i than ik vetëm aty, vetëm kty te mua erdhën e re, tre makina civile, nja 15 polica, civila ishin dhe ata,

B-Pse s’ven tek ai posht, ata bashk rrijn?,

A-ee po, e ruajtën i ra babit, i ra babit që ishte te puna po mir, edhe radhën e par kur ishte babi, edhe prap babit i erdhën,

B-te puna aty ë?,

A-Po re i vajtën prap tek puna babit, erdhën në shpi kontrolluan aty, …fshat më shkërdhat, jan bër të tër merren vetëm me llafe, kishin pas këta çunat këtu Aldo çuni i atij Dodit, ja ua kan marr atyre, jo i mori ky po i mori ai,,

B-Ildi mthoshte kur ike ti shpetuam se të tër të ruanin ty mor ikje në na nji vend tha,

A-E tani, pastaj më ruanin mua, më ruunin te shpit e Bledit, se mos coja ndonjë gjë andej q*ja robt, ..(vazhdon biseda rreth kësaj teme), ça bëhet naj gjë andeja?

B-Hic ketej po i kapin po i shk*rdhejn robt.,

A-eeee po atë ku ta lë un ë?,

B-Do të dërgoj un një njeri ku të iksh!,

A-E mir të them un një jav para dhe… Po sbesoj të iki tani un o jo, nga maji… mir ësht ai se nuk lëviz fare ai, se tani ësht mir ai në një vënd rri,,

B- Po Gesi andej ësht ë? Ai nga Domlova,

A-, Nuk i kam par fare ata, nuk e di fare, jo jo se kam parë fare atë, që kur bëri llafe Dushi me atë e, …pse ca kishte ai?,

B-po asgjë…,

A-Kishte ai ë?,

B-do vish me mua tha…,

A- vallahi do marrin le kata që kan, q*ja robt…sivjet ësht mir ajo.,

B-me 1200 mtha njëri mua,

A-e me 1200 me 1300 kërkojn.,

B-A ka njeri andej?,

A-Ku ka ktej e re, kta që i kan ashtuja kta…ja gjejn vet, por lëre që nga 200-300 gram kan, nja dy që ashtuja, edhe ata që i kan vjedhur nga ag besoj që kan, ,

B-E ata që shkulin aq se sbejn më..,

A-eee?

B-Ata që i kan shkulur i kan mbjell prap…,

A-Po nga ajo them e re, edhe këto që kan qën pa rritur fare nuk kan o jo. Një nga Melova dhe një nga Barçi kan bër sivjet, e ku i kan paskan pasur ata vari k..in, mu aty në anë të xhades, posht aty në anë të xhades thoshin e re./NewsBomb

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.