SEKRETARI I VATIKANIT VJEN NË TIRANË,E PRET MINISTRJA E JASHTME:NA LIDH HISTORIA E HEROIT SKËNDERBEU

18/03 17:26
Credits to Apollon TV
SEKRETARI I VATIKANIT VJEN NË TIRANË,E PRET MINISTRJA E JASHTME:NA LIDH HISTORIA E HEROIT SKËNDERBEU

Sekretari i Vatikanit për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Imzot Paul Richard Gallagher erdhi në Tiranë, ku u prit nga ministrja e Jashtme Olta Xhaçka. Në fjalën e saj për mediat, Xhacka tha se ka marrëdhënie historike mes Shqipërisë dhe Selisë së Shenjtë që shkon përtej atyre institucionale.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.