Rritje e frikshme e viktimave në Itali, e para në Europë për humbjet e jetëve nga Covid-19

16/03 23:28
Credits to Apollon TV
Rritje e frikshme e viktimave në Itali, e para në Europë për humbjet e jetëve nga Covid-19

Italia ka regjistruar një rritje të frikshme të numrit të viktimave nga koronavirusi përgjatë 24-orëve të fundit .

502 viktima u regjistruan ditën e sotme, ndërkohë që vihet re një rritje e ndjeshme krahasuar me ditën e djeshme, ku u humbën jetën 354 persona.

Gjithashtu raportohet se gjatë 24-orëve të fundit janë shënuar 20,396 raste të reja, nga 396, 376 testime të realizuara. Italia është shteti me numrin më të lartë të viktimave prej Covid-19 nga të gjitha vendet e tjera të Europës.

Rritja e viktimave dhe rastetve të reja detyroi autoritetet që të marrin vendimin për të futur vendin në karantinë deri më 6 prill.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.