RRITJA E ÇMIMIT TË ENERGJISË, META: KRYEMINISTRI I DËSHTIMEVE NUK FLET DOT, SHPIK FAKTORË TË TJERË

28/09 16:03
Credits to Apollon TV
RRITJA E ÇMIMIT TË ENERGJISË, META: KRYEMINISTRI I DËSHTIMEVE NUK FLET DOT, SHPIK FAKTORË TË TJERË

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka folur sot në një dalje për mediat për krizën energjetike. Meta tha se Rama ka dështuar, duke numëruar sipas tij, ato që nuk janë bërë për energjinë. Ai akuzoi kryeministrin se po punon për t’i ngulur thikën në kurriz qytetarëve dhe se rritja e çmimit të energjisë do të prekë konsumatorët.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.