Rriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

24/02 7:18
Credits to Apollon TV
Rriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 3°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimo ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03°C në 16°C dhe në zonat e ulëta nga 07°C në 21°C.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.