Rrezikuan te mbyteshin ne ujerat e lumit Gjanica, dy te mitur moter e vella.

28/01 9:28
Credits to Apollon TV
Rrezikuan te mbyteshin ne ujerat e lumit Gjanica, dy te mitur moter e vella.

Dy femije rome ,moter e vella , duke luajtur ne ane te lumit Gjanice ne Fier kane rene ne lume ku fatmiresisht jashte rrezikut per jeten .
Sipas deshmitareve okulare, njerit prej fëmijeve i ka rrëshqitur këmba. Fëmija tjetër ka tentuar ta ndihmojë por ka rënë edhe ai brenda në lumë. Teksa janë munduar të dalin nga lumi, i ka rrëmbyer rryma e lumit.

Ka qenë një i ri që ka qëlluar në vendin e ngjarjes, i cili është hedhur menjëherë në lumë për t’i shpëtuar të vegjlit, që kanë rrezikuar seriozisht mbytjen.
Fëmijët janë marrë nga një ambulancë dhe aktualisht ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Ledjon Mita
Qytetari fierak i cili shpetoj femijet rom tregon momentin kur konstatoj renien e tyre

Qytetari : femijet rom jane jashte kujdesit prinderoj por aktin e qytetarit e vleresoj

Dy femije rome ,moter e vella , duke luajtur ne ane te lumit Gjanice ne Fier kane rene ne lume por fatmiresisht jashte rrezikut per jeten.
Ledjon Mita 33 vjecari nga Fier ,u be heroi i tyre pasi sfidoj te ftohtin dhe u hodh ne lume .

Teksa jane munduar te dalin nga lumi, i ka rrembyer rryma e lumit pasi keto dite per shkak te reshjeve ka patur prurje .Ndersa qytataret vleresojne veprimin e 33 vjecari dhe shprehen se femijet rome jane jashte Kujdesit prinderor ndaj duhet kujdes.

Femijet minorene jane marre nga nje ambulance dhe aktualisht ndodhen ne spital jashte rrezikut per jeten.Rehabilitimi i lumit Gjanica nuk ka perfunduar por panelet mbrojtese pergjate trotuarit shetites nuk mungojne por gjithsesi kujdesi duhet nga vete qytetaret.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.