Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit per diten e sotme

05/03 6:33
Credits to Apollon TV

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por që pasdite vranësirat do të intensifikohen duke sjellë reshje me të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 09°C, në zonat e ulëta nga 10ºC në 17°C dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 17°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.