Reshje shiu dhe dëbore, mësoni si do të jetë moti për sot (TEMPERATURAT)

15/01 8:07
Credits to Apollon TV
Reshje shiu dhe dëbore, mësoni si do të jetë moti për sot (TEMPERATURAT)

Moti ditën e premte (sot) nis i vranët dhe prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulta.

Në mbrëmje sërish mot i vranët. Në zonat malore moti mbetet me vranësira, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtatak.

Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit e më tej ndërpriten në të gjithë vendin për tu rikthyer në mbrëmje në jug, juglindje e lindje në lartësitë mbi 300m.

Era do të fryjë nga verilindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 deri 4 ballë kryesisht në Jon. Të pranishme ngricat e forta në akse rrugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -7°C deri në 1°C

zonat e ulta -1°C deri në 8°C

zonat bregdetare 1°C deri në 10°C

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.