RENEA ‘zbarkon’ te Lana, merr autorin e vrasjes së Behar Sofisë dhe kërkojnë pistoletën ‘TT’ (FOTO)

13/03 12:44
Credits to Apollon TV
RENEA ‘zbarkon’ te Lana, merr autorin e vrasjes së Behar Sofisë dhe kërkojnë pistoletën ‘TT’ (FOTO)

Forcat Speciale RENEA kanë “zbarkuar” mesditën e sotme në rrjedhën e lumit Lana në Tiranë, pranë Piramidës. Bashkë me efektivët e RENEA-s është dhe autori i vrasjes së Behar Sofisë, 23 vjeçar Ernejt Shyti.

Policia ka kontrolluar dhe ditën e vrasjes krah lumit Lana dhe përgjatë rrjedhës por nuk ka mundur të gjejë pistoletën model “TT” me të cilën u ekzekutua “Padrino i drogës”. 

Mesa duket 23 vjeçari ka treguar sot vendin ku ka hedhur armën dhe aktualisht ndodhet bashkë me efektivët e Forcave Speciale, duke kontrolluar rrjedhën përgjatë Lanës. 

Kujtojmë se, Policia njoftoi sot zbardhjen e vrasjes së 66 vjeçarit te Piramida, mëngjesin e 25 shkurtit. Në pranga kanë rënë: Ernejt Shyti, Skënder Vathi, Leonar Xhixha dhe Xhuljano Visha.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, kanë organizuar vrasjen e shtetasit Behar Sofia duke siguruar mjetet, armën, si dhe kanë mbajtur nën mbikëqyrje lëvizjet e viktimës për disa kohë, deri në momentin e ekzekutimit të tij.

Shtetasi Ernejt Shyti, i cili ka pasur rolin e ekzekutorit në këtë ngjarje, menjëherë pas kryerjes së ngjarjes është larguar në drejtim të Malit të Zi, ku dhe u arrestua dje./NewsBomb

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.