Rekordi më negativ ne Greqi/ 108 pacientë humbën jetën nga COVID-19 ne 24 oret e fundit

21/11 18:46
Credits to Apollon TV
Rekordi më negativ ne Greqi/ 108 pacientë humbën jetën nga COVID-19 ne 24 oret e fundit

Greqia ka regjistruar një rekord negativ dhe bilanc të rëndë pasi 108 pacientë humbën jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Asnjëherë më parë gjatë pandemisë nuk ishin shënuar mbi 100 viktima në ditë nga COVID-19 por këtë të shtunë Greqia e theu edhe këtë rekord.

Lajmi i mirë është se ka një rënie të shifrave të rasteve të reja, pasi sot janë rreth 2 mijë e 500 më pak se dje. Gjithsesi problematike mbetet situata në Selanik që sot ka pasur thuajse dyfishin e rasteve në krahasim me Attikën, rajonin kryesor ku gjendet shumica e popullsisë dhe kryeqyteti Athina.

Tashmë në Greqi janë të sigurt se skenari bazë dhe më i sigurt është shtyrja e afatit të ”Lock-Down” përtej afatit.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.