Rastet nga infektimet me Covid vijojne te rriten ne Fier,kush jane me te prekurit

11/12 9:38
Credits to Apollon TV
Rastet nga infektimet me Covid vijojne te rriten ne Fier,kush jane me te prekurit

I dyti pas Tiranes, Fieri vazhdon te kete numer te madh te personave te prejur nga Covid 19. Vetem nje dite me pare, 100 persona kane rezultuar pozitiv me Covid dhe nuk kane munguar rastet ne radhet e bluzave te bardha, polici e gjykate.  Keshtu, ne listen qe disponojme, mes 100 te prekurve 4 jane infermier, 1 farmaciate, 4 mesues, i oficer i FNSH, 1 punonjese ne drejtorine e policise, 1 sekretare ne gjykate, 6 punonjes fasonerie, 15 pensioniste, 13 te papaune, ndersa nuk mungojne rastet edhe ne ndermarrje te ndryshme private.  Me shifrat qe shtohen perdite, Fieri vazhdon te mbetet ne listen e bashkive te kuqe, edhe pse vihet re zbatimi i rregullave nga qytetaret.  

Vetem nje dite me pare, shifrat zyrtare treguan se ne totalin e tamponeve te kryer, 100 rezultuan pozitiv ndersa aktualisht numri i personave aktiv ne Fier i ka kaluar te 1600 personat.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.